Історія комунального закладу "Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді"

Наш заклад має славну історію, яку він починає з вересня 1952 року. У мальовничому куточку міського парку Перемоги на околиці Кіровограда вперше гостинно відчинила свої двері новостворена Станція юних натуралістів, яку очолив Тюрін Сергій Олександрович. На початку 1952 року Сергій Олександрович, працював вчителем біології місцевої школи. Будучи за покликанням душі великим природолюбом, згуртував навколо себе до 20 учнів. А вже у вересні 1952 року ці діти – перші гуртківці новоствореної обласної станції юних натуралістів.

Крім Тюріна С.О. її засновниками були ентузіасти юннатівського руху: інспектор облвно Бабанський І.Т. та перший керівник натуралістичних гуртків Загреба В.І. Слід відзначити великий вклад у розбудову облСЮН відданих справі юннатівського руху перших її працівників Підковської Л.Д., Гришпун В.А., Овчинникова О.І., Полєтаєва Ф.Є.

Робота з юннатами в той час проводилась, в загалом, на земельній ділянці, яка мала площу 4 га.

/Files/images/ндзд юннат.jpg

У 1963 році на базі облСЮН розпочинає свою роботу профільний табір «Юннат», в якому щорічно відпочивали та оздоровлювалися в 3 зміни до 200 юннатів області. Відпочинок юннатів поєднувався з роботою різноманітних гуртків, пізнавальних екскурсій, вивченням флори і фауни рідного краю та дослідницькою роботою на дослідний ділянці, в саду облСЮН.

/Files/images/1-1.jpg

У 80-х роках великою гордістю облСЮН була зоолого-тваринницька ферма. Юннати з радістю доглядали за павичами, фазанами, багатьма породами курей, кролів. Були в цей період на фермі і нутрії, лисиця, хом’ячки, морські свинки.

/Files/images/P5310472-1.jpg

У 1956 році в області почали створюватися учнівські виробничі бригади. Перша така бригада була організована в Богданівській середній школі Знам’янського району талановитим керівником, директором школи Іваном Гуровичем Ткаченком. Починаючи з 1960 року при школах масово створюються навчально-дослідні земельні ділянки, шкілки плодових і декоративних дерев, сади. Активізується дослідницька робота, налагоджуються зв’язки з вченими та спеціалістами сільськогосподарського виробництва. Юннати проводять дослідницьку роботу за завданнями вчених і досягають добрих результатів. За успіхи в дослідницькій роботі з сортовивчення та вирощування зернових культур 1132 школярі із 318 шкіл області стали учасниками ВДНГ. Багато з них нагороджені бронзовими медалями «Учасник ВДНГ», грамотами і цінними подарунками. Втілюючи в життя ефективну систему трудової підготовки учнівської молоді, розроблену і апробовану педагогом-новатором І.Г.Ткаченком, в області в 60-70 роках успішно працювали 162 учнівські виробничі бригади, за якими було закріплено 6167 гектарів землі. Матеріально-технічна база УВБ області налічувала: тракторів – 101, автомашин – 85, комбайнів – 27, сівалок – 82, культиваторів – 67, плугів – 63.

Протягом 1959-1971 роках, станції юних натуралістів були відкриті в Голованівському, Гайворонському, Маловисківському, Новоархангельському, Новомиргородському, Новоукраїнському районах та у містах Олександрії і Світловодську.

У 80-х роках в області активізується природоохоронна діяльність юннатівських секцій, створених при обласній організації УТОП, голубих і зелених патрулів, екологічних постів. До роботи в таких об’єднаннях природоохоронців було залучено 28310 учнів.

У 90-х роках внаслідок суспільно-економічних змін в державі, більшість станцій юннатів (Голованівська, Гайворонська, Маловисківська, Новомиргородська, Новоукраїнська) були реорганізовані в екологічні відділи та приєднані до багатопрофільних позашкільних закладів, або ліквідовані.

З 2008 року в області функціонують три позашкільні заклади еколого-натуралістичного спрямування: Світловодська міськСЮН, Новоархангельська райСЮH, та обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Крім цього еколого-натуралістичні відділи та гуртки працюють при ЦДЮТ та загальноосвітніх навчальних закладах.

В цілому щорічно до еколого-натуралістичної діяльності залучається понад 12000 школярів.

Активна участь школярів та учнівської молоді у Всеукраїнських та обласних масових заходах досягається завдяки успішній організаційній роботі педагогічного колективу обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Станція юних натуралістів в 1992 році рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської Ради народних депутатів в Кіровоградській області була перейменована в Кіровоградський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

В 2002 році Розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації наш заклад було перейменовано на Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

І вже з 2010 року ми - комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за Розпорядженням голови Кіровоградської обласної ради.

З 2000 року у закладі працює 12 педагогічних працівників, в тому числі заступник з навчально-виховної роботи, заступник з навчально-методичної роботи, 2 завідувачі відділами, 2 методиста. Щороку на допомогу вчителям, школярам, працівникам позашкільних закладів розробляються інструктивно-методичні матеріали, проводяться обласні, районі семінари.

/Files/images/Изображение 256-1.jpg

З 2001 року ОЦЕНТУМ очолює колишній юннат станції юних натуралістів Поркуян Олег Вікторович. В основу його управлінської діяльності покладено систему «Управління за результатами», яка базується на корпоративному стилі керівництва, що спирається на принцип врахування природо відповідних якостей кожної людини і особистісно орієнтований підхід до її діяльності для досягнення максимальних результатів. За час роботи на посаді директора Олег Вікторович домігся результативної спільної діяльності педагогічного, батьківського та дитячого колективів як єдиної цілісної структури. У своїй роботі директор використовує інноваційні технології з управлінської діяльності та всіляко сприяє впровадженню в практику роботи колективу кращого педагогічного досвіду. У 2006 році за результатами Всеукраїнського відкритого рейтингу ОЦЕНТУМ отримав відзнаку «Золота когорта позашкільних закладів 2006».

На даний час позашкільна освіта в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості» здійснюється за напрямами: еколого-природоохоронний; дослідно-експериментальний; профорієнтаційний та реабілітаційно-оздоровчий.

Кiлькiсть переглядiв: 1415

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.